چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو بمناسبت روز داروساز در برنامه رادیو دزفول:

بزودی داروهای جلوگیری از گسترش کرونا در بازار توزیع می شوند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: در حال حاضر دو نوع دارو برای درمان نسبی کرونا در کشورمان بومی سازی شده است و بزودی به تولید انبوه خواهند رسید.

 

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،داود سلمان پور،در برنامه زنده روز چهارشنبه 5 شهریور رادیو دزفول ضمن تسلیت بمناسبت فرارسیدن ماه ماتم آل الله اظهار داشت:پنجم شهریورماه، روز داروساز بهانه ای است تا از مجاهدت و ایثار سربازان گمنام سلامت در بخش تحقیق و پژوهش برای ساخت داروی کرونا تجلیل کرد.

 

دکتر سلمان پور گفت:در حال حاضر داروهای « رمدسیدیر » و « اکتمرا » به دست جوانان این مرز و بوم بطور کامل بومی سازی شده است و تاکنون در میان بیمارستان های کشور برای کاهش عوارض بیماران کرونایی توزیع و استفاده شده است.

 

وی افزود:این داروها با همت شرکت های داروسازی کشور و با حمایت مالی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در حال ساخت می باشند و با تولید انبوه آنها شاهد کاهش قیمت در بازار و در دسترس قرار گرفتن عموم هموطنان خواهیم بود.

 

وی بیان کرد: تیم های مختلفی در کشور بصورت کار جهادی مشغول تحقیقات بر روی واکسن کرونا می باشند و امید است کشور علوی ایران بتواند از نخستین کاشفان این واکسن در جهان باشد.

 

دکتر سلمان پور ضمن تجلیل از 10 شهید مدافع سلامت در حوزه دارو در کل کشور بیان داشت: جا دارد از داروسازان خیّر و دلسوزانی که در زمان های حساس و بخصوص در دوران های تحریم ظالمانه حامی و پشتیان دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای تهیه و نگهداری دارو برای مردم بوده اند تقدیر و تشکر نمود.

 

وی در پایان توصیه کرد: از همشهریان و کلیه هموطنان خود تقاضامندیم در این ایام سوگواری ارباب بی کفنمان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش کلیه پروتکل های ابلاغی ستاد کرونا را جدی گرفته تا بتوان در ریشه کنی این ویروس منحوس از گیتی سهیم باشیم.

 


٠٧:٣٩ - دوشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٤١٠    /    تعداد نمایش : ١٦٢خروج