چاپ        ارسال به دوست

کارشناس دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

سامانه تلفنی 190 آماده پاسخگویی به شهروندان می باشد

کارشناس دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: سامانه تلفنی 190 در ساعات اداری آماده پاسخگویی به مشکلات دارویی شهروندان محترم می باشد.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،الناز بهروز،اظهار داشت: مرکز پاسخگویی 190موظف به پاسخگویی تلفنی به سئوالات دارویی، مسمومیت ها و ارائه راهنمایی های لازم به مصرف کنندگان دارو و همچنین اطلاع رسانی درخصوص کمبودهای دارویی و تهیه داروهای کمیاب می باشد.

دکتر بهروز افزود: کارشناسان این مرکز آماده پاسخگویی به سئوالات مربوط به موارد مصرف و عوارض ناخواسته ناشی از داروها، مصرف داروها در دوران بارداری و شیردهی، مقدار مصرف داروها، احتیاط و منع مصرف داروها در بیماری ها، تداخلات اثر داروها با هم و با مواد خوراکی و نتایج آزمایشگاهی می باشند.

 وی اضافه کرد:این مرکز همچنین آماده ارائه اطلاعات سم شناسی و مسمومیت ها، اقدامات اولیه در برخورد مسمومیت های ناشی از دارو، مواد شیمیایی، شوینده های خانگی، گازهای سمی، گزش حیوانات سمی، گیاهان سمی، مواد مخدر و محرک، مواد نفتی، فلزات سنگین و سموم دفع آفات می باشد.

 وی در پایان یادآور شد: با شماره گیری تلفن 190 در وقت اداری کارشناسان این مرکز راهنمایی های لازم جهت تهیه دارو و معرفی به نزدیک ترین داروخانه را در اختیار عموم مردم قرار خواهند داد.


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


١٢:٣٨ - سه شنبه ١١ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٤١٧    /    تعداد نمایش : ٨٦خروج