صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس مسئول نظارت بر داروخانه ها و شرکت های توزیع دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول :

کلاس آموزش روش های استعلام اصالت محصول برگزار شد

 

کارشناس مسئول نظارت بر داروخانه ها و شرکت های توزیع دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: کارگاه آموزشی روش های استعلام اصالت کالاهای سلامت محور برای پرسنل معاونت درمان ، سفیران سلامت و رابطین بهداشت برگزار شد.

 به نقل از گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو ،الناز بهروز، در کارگاه آموزشی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع قاچاق کالا و بخصوص کالاهای سلامت محور باید راههای تشخیص دارو،مکمل و فرآورده های آرایشی بهداشتی وارداتی اصل از تقلب و قاچاق را بشناسیم. در این راستا علاوه بر شناخت شکل ظاهری برچسب محصولات وارداتی اصل و تفاوت آنها با برچسب های قاچاق باید از طریق استعلام کدهای UID ، کد اصالت و شناسه مخفی روی برچسب ها بتوان کالای اصل را تشخیص داد.

 دکتر الناز بهروز در ادامه افزود : علاوه بر روشهای استعلام برچسب کالا ، طریقه استعلام از سامانه اصالت کالا ( TTAC ) آموزش داده شد.

 این کارشناس داروئی در جمع سفیران سلامت و رابطین بهداشت تأکید کرد : شما بعنوان سفیران سلامت باید مجموعه های خود را در خصوص آشنایی با کالاهای قاچاق آموزش داده تا بتوان در ریشه کنی قاچاق گام مهمی برداریم.

 این کارگاه آموزشی در روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه برای پرسنل معاونت های درمان ، غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول و در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه با حضور سفیران سلامت و رابطین بهداشت در سالن اجتماعات آفتاب این معاونت برگزار گردید.

 ١٤:٥٣ - 1396/02/31    /    شماره : ٥٩٣٥    /    تعداد نمایش : ٤٨٣خروج