صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول :

نظارت محسوس و نامحسوس بر عطاری ها افزایش می یابد

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد : بازرسی و نظارت های محسوس و نامحسوس با همکاری نظارت عمومی برای برخورد قانونی و قضائی عطاری هائی که متادون و یا ترامادول توزیع می کنند به صورت برنامه های نظارتی منظم اجرا خواهد شد.

 به نقل از گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو ،داود سلمانپور، اظهار داشت : جلسه هم اندیشی جهت ارائه نکته نظرات و پیشنهادات مسئولین امر در خصوص کنترل عطاری های سطح شهرستان دزفول که دخالت در امور دارویی و درمانی دارند برگزار شد و اقدامات جدی در خصوص متخلفینی که داروهای مخدر مثل متادون،ترامادول و همچنین داروهای قاچاق چاقی،لاغری،تقویت قوای جنسی و داروهای دست ساز را در بازار توزیع می کنند صورت می گیرد.

 دکتر سلمانپور معاون غذا و دارو در خصوص مصوبات مهم این جلسه اعلام کرد : یکی از مهمترین مسائلی که مورد بررسی و در دستور کار قرار گرفت آموزش و فرهنگ سازی آحاد جامعه و همچنین ساماندهی عطاری های سطح شهرستان دزفول می باشد. دیگر اینکه باید از پتانسیل رسانه های همگانی و فضاهای مجازی جهت آگاه بخشی عموم مردم در خصوص عواقب بسیار خطرناک این نوع فرآورده ها استفاده کرد.

 وی در پایان تأکید کرد: عرضه داروهای مخدر و قاچاق در عطاری ها غیر قانونی و تهدید کننده سلامت عمومی است.

 جلسه هم اندیشی در خصوص راهکارهای کنترل بیشتر عطاری های سطح شهرستان دزفول به میزبانی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول و با حضور معاون درمان دانشگاه،رئیس اداره تعزیرات حکومتی،رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت،رئیس اداره اصناف و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات آفتاب این معاونت برگزار شد.

 ١٤:٤٨ - 1396/03/02    /    شماره : ٥٩٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٥١خروج