صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول در کمیته بررسی و تجویز مصرف منطقی دارو:

راههای جلوگیری از تجویز نامتعارف در فرآورده های تزریقی مشخص گردید

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: یکی از مهمترین تصمیمات عملیاتی برای پزشکانی که بیش از میانگین کشوری، دارو تجویز می نمایند و یا تجویزهای نامتعارف در فرآورده های تزریقی دارند صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو،داود سلمانپور، در کمیته بررسی و تجویز مصرف منطقی دارو اظهار داشت: یکی از مهمترین تصمیمات عملیاتی برای پزشکانی که بیش از میانگین کشوری، دارو تجویز می نمایند و یا تجویزهای نامتعارف در فرآورده های تزریقی دارند صورت پذیرفت.البته جلسات آموزشی و یادآوری برای جامعه پزشکی با حضور اساتید بصورت مداوم انجام خواهد شد.

 دکتر سلمانپور بیان کرد :در این جلسه نسخ پزشکان با اولویت داروهای تزریقی، آنتی بیوتیک ها و داروهای روان گردان و همچنین تعداد اقلام داروئی در نسخ مورد ارزیابی و آنالیز قرار گرفت و همچنین بررسی تخصصی ناسازگاری های بعضی از رژیم های داروئی بصورت علمی و فنی انجام گرفت.

 وی در پایان افزود :گزارش عملکرد همکاران پزشک از طریق سامانه RUM دریافت می شود و معمولاً سالیانه جهت اطلاع به آنها ارسال می گردد.

 کمیته فصلی بررسی و تجویز مصرف منطقی دارو (RUD) با حضور دکتر داود سلمانپور معاون غذا و دارو، دکتر سید محسن تبرک پور مدیر درمان، دکتر ندا محمدسعید مدیر داروئی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و دکتر عبدالرحیم صائمی رئیس نظام پزشکی دزفول در روز سه شنبه 14 آذرماه سال جاری در دفتر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.١١:١٠ - 1396/10/02    /    شماره : ٦٦٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٩٦خروج