صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول در جمع عطاری های شهرستان دزفول :

تهیه و توزیع داروهای مخدر در عطاری ها خط قرمز ماست

 

به گزارش  روابط عمومی معاونت غذا و دارو،داود سلمانپور، در جمع عطاری های شهرستان دزفول ضمن یادآوری قوانین و دستورالعملهای سازمان غذا و دارو جهت امور عطاری ها و تأکید بر عدم دخالت در امور پزشکی اظهار داشت: اهمیت گیاهان داروئی و تاریخ استفاده عملی و صحیح فرآورده های گیاهی در بخش سلامت و درمان مؤثر می باشد. استفاده از فرآورده های قاچاق و فرآورده های گیاهی که آلوده به تقلبات باشند و همچنین ترکیب و غیر مجاز بودن داروهای چاقی، لاغری، تقویت قوای جنسی، داروهای دست ساز و همچنین تهیه و توزیع داروهای مخدر مثل متادون و ترامودل خط قرمز کارشناسان بازرسی و نظارت سازمان غذا و دارو می باشند.

در ادامه منصوری، رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دزفول گفت:از نظر قوانین قضائی دخالت در امور پزشکی و داروئی جرم محسوب می شود. به همین منظور پیشگیری بهتر از درمان است چرا که ورود به حوزه پزشکی سبب عواقب قضائی و قانونی برای شخص خاطی بوجود می آورد و علاوه بر جرائم نقدی، مجازات هائی از جمله حبس را بدنبال دارد.

در پایان دکتر مصطفی سخاوت، پزشک متخصص اعصاب و روان اظهار داشت: یکی از وظایف  قانونی و حرفه ای پزشکان، تشخیص علمی و درمان بیماری های افراد جامعه می باشد و باید بیماران به پزشکان و متخصصین مربوطه ارجاع داده شوند و نباید خود سرانه در جایگاه یک پزشک برای مراجعین خود داروهای گیاهی تجویز کرد. چراکه ممکن است چند بیماری نشانه های مشترک داشته باشند و باید از طریق آزمایشات تخصصی نوع بیماری مشخص گردد. 

در پایان جلسه، به پرسش ها عطاری ها پاسخ مناسب و قانونی داده شد و نظرات عطاری ها نیز مورد بررسی قرار گرفت.

اولین جلسه عطاری های دزفول در سال جاری با حضور معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول، رئیس اداره تعزیرات شهرستان دزفول، معاون اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان دزفول،دکتر سخاوت متخصص اعصاب و روان و اکثریت عطاری های شهرستان دزفول در روز چهارشنبه 29 آذرماه سال جاری در سالن اجتماعات آفتاب این معاونت برگزار شد.

 ١٤:١٩ - 1396/10/02    /    شماره : ٦٦٨٢    /    تعداد نمایش : ٥١٢خروج