صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول در کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور:

تمام قد در مقابل کالاهای قاچاق سلامت محور باید ایستاد

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد: باید با برگزاری دوره های آموزش عمومی در جامعه سطح آگاهی مردم را برای شناخت کالاهای سلامت محور که دارای برچسب اصالت کالا سازمان غذا و دارو می باشند افزایش داد.

به گزارش  روابط عمومی معاونت غذا و دارو،داود سلمانپور، در کمیته مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور اظهار داشت:از مهمترین مصوبات این کمیته تخصصی فراهم نمودن زمینه برگزاری دوره های آموزشی در جهت فرهنگ سازی مخاطبین مختلف از جمله پرسنل ادارات،دانش آموزان و همچنین سایر روش های تبلیغی و آموزشی برای آگاهی آحاد مردم در خصوص آشنائی با مشخصات کالاهای سلامت محور که دارای برچسب اصالت کالا سازمان غذا و دارو می باشند باید ارائه گردد.

دکتر سلمانپور افزود :متأسفانه در سطح عرضه، انواع مواد نوشیدنی نیروزا،مواد غذائی قاچاق و همچنین مکمل های ورزشی که معمولاً دارای ترکیبات خطرناک و تقلبات می باشند وجود دارد که باید راهکارهای عملیاتی مؤثرتری اتخاذ گردد و همچنین فرآورده های آرایشی،بهداشتی فراوانی در سطح آرایشگاهها و بعضی از فروشگاهها بصورت غیرقانونی و غیرمجاز عرضه می شوند. ضروری است که یک فرهنگ سازی عمومی برای مقابله و عدم تقاضا ایجاد گردد که در جلسات صنوف مختلف این مسائل بصورت فنی تر و اجرائی ارائه خواهد شد.

وی در پایان گفت :نظرات و پیشنهادات اعضای این کمیته جهت بررسی و عملیاتی نمودن جهت کاهش و پیشگیری از مصرف فرآورده های سلامت محور قاچاق در دستور کار قرار گرفت که در جلسات آینده عملکرد نهادهای مختلف در این زمینه گزارش می شود.

این نشست تخصصی با حضور معاون غذا و دارو،مدیر و کارشناسان صنایع غذائی دانشگاه علوم پزشکی دزفول،نماینده فرمانداری ویژه دزفول،معاون اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان دزفول و پلیس آگاهی این شهرستان در روز یکشنبه سوم دیماه سال جاری در سالن اجتماعات آفتاب این معاونت برگزار شد.

 ١٠:٢٧ - 1396/10/11    /    شماره : ٦٧١٣    /    تعداد نمایش : ٣١٤خروج