صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

2 شرکت صنایع غذائی دزفول از چرخه تولید خارج شد

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:در اثر انفجار منبع گاز در روز سوم دیماه سال جاری در دزفول باعث تخریب 2 شرکت صنایع غذائی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو،داود سلمانپور، در بازدید میدانی از شرکت های صنایع غذائی آسیب دیده دزفول اظهار داشت: در اثر انفجار منبع گاز در روز سوم دیماه در دزفول باعث تخریب بیش از 70 درصد از شرکتهای صنایع غذائی نوشین دز و سالند دزفول شده است که عملاً از چرخه تولید خارج و متوقف شده اند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول بروز این چنین حوادث را زنگ خطری برای مسئولین شهری دانست و تأکید کرد:مسئولین باید متوجه باشند که نباید مجوز راه اندازی مراکز خطرناکی همچون شرکتهای توزیع گاز و سایر فرآورده های فسیلی در مجاورت کارخانجات تولیدی صادر شود.

دکتر سلمانپور یادآور شد :قبل از راه اندازی شرکت پرسی گاز دزفول در کنار شرکت های صنایع غذائی،مکاتباتی زیادی در خصوص مخالفت و عدم راه انداری این شرکت به مسئولین ذیربط ارسال شده بود.

وی در پایان توصیه ای به مسئولین و همشهریان داشت و افزود:همه مسئولین و شهروندان بایستی اصل پیشگیری از حوادث را سرحوله کار خود قرار داده و اگر در مجاورت محل زندگی و یا کسب آنها نقاط پرخطری وجود دارد باید به نظرات کارشناسان امر توجه ویژه ای داشته و نکات ایمنی لازم را رعایت نمایند تا از خسارات احتمالی جانی و مالی کاسته شود.

یادآور می شود در روز یکشنبه سوم دیماه سال جاری مخزن گاز مایع در تأسیسات شرکت پرسی گاز دزفول در نزدیکی شرکت های تولیدی و صنایع غذائی منفجر شد و 16نفر مصدوم و خساراتی به شرکت ها و تعدادی از منازل روستاهای همجوار آن وارد گردید.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول به همراه مدیر غذائی، رئیس اداره آزمایشگاه این معاونت از شرکتهای صنایع غذائی نوشین دز و سالند دزفول در روز یکشنبه دهم دیماه بازدید میدانی بعمل آوردند.

 ١٤:٥١ - 1396/10/11    /    شماره : ٦٧١٧    /    تعداد نمایش : ٥٠٩خروج