صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول در رادیو شهری دزفول:

مردان بیشتر از زنان مسموم شدند

  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:بر اساس آمار سال 97 در مجموع، بیشترین مسمومیت ها در دانشگاه علوم پزشکی دزفول مربوط به مردان بوده است.

 

به گزارش  روابط عمومی معاونت غذا و دارو،داود سلمان پور،در برنامه رادیو دزفول اظهار داشت:بیشترین آمار مسمومیت در سال 97 مربوط به مردان می باشد و از نظر سنی افراد بالای 12 سال مسموم شده اند.

 

وی افزود:طبق گزارشات واصله بیشتر افراد بطور اتفاقی دچار مسمومیت شده اند.بیشترین مسمومیت در افراد دیپلم و زیر دیپلم به ثبت رسیده است.

 

دکتر سلمان پور گفت:برای بیشتر مسمومیت ها بهبودی حاصل شده است و فقط 3 مورد مرگ به ثبت رسیده است.

 

وی افزود:در سالهای اخیر مصرف مشروبات الکلی افزایش یافته و افراد سودجو با تولید مشروبات خانگی با الکل صنعتی افراد زیادی را روانه گورستان ها کرده اند.

 

وی همچنین مصرف انواع داروهای هورمونی با هدف بدنسازی را تهدیدی برای جوانان دانست و به عوارض آنها پرداخت:عقیمی،نارسایی قلبی و کبدی،کوتاهی قد و بزرگ شدن سینه در مردان و پرمویی و خشونت صدا در خانم ها از عوارض این هورمونها می باشد.

 

در خاتمه معاون غذا و دارو دزفول به جوانان ورزشکار توصیه کرد:ورزش بهترین راه سلامتی،تندرستی و شادابی شما جوانان است.با مصرف مکملهای غیرمجاز و قاچاق و همچنین تزریق آمپولهای هورمونی،سلامتی خود را به خطر نیاندازید تا با بدنی چابک و پرنیرو، جوانی و دوران پیری خوبی را تجربه کنید.

 

این برنامه رادیویی بمناسبت هفته پیشگیری از مسمومیت ها در روز چهارشنبه یکم آبان 98 در استودیوی پخش دزفول با حضور دکتر سلمان پور معاون غذا و دارو ضبط گردید.

 

برای چهاردهمین سال متوالی یکم تا هفتم آبان ماه توسط وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،هفته پیشگیری از مسمومیت ها نامگذاری شده است.

 


٠٨:٥٧ - 1398/08/08    /    شماره : ٩١٩٣    /    تعداد نمایش : ٢١٤خروج