صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

یک مرکز غیرمجاز ارائه خدمات دارویی پلمپ شد

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:یک مرکز غیرمجاز و بدون تابلو که اقدام به ارائه خدمات درمانی و تجویز دارو در شهر دزفول می کرد پلمپ شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو،مسعود زمانی راد،اظهار داشت:پس از شناسایی و تذکرات بازرسان دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مرکز غیرمجازی که اقدام به فروش داروهای گیاهی می کرد و در امور درمان دخالت داشت پلمپ گردید.

 

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو افزود:تعطیلی این مرکز طی گزارشات بازرسان دانشگاه و نیز شکایات مردمی در خصوص ایجاد عوارض پس از مصرف داروهای گیاهی نامشخص و غیرمجاز بوده است.در این مرکز داروهای بارداری،کاهش وزن،دیابت،کبد و نیز درمان بسیاری از سرطان ها و بیماری های غیرواگیر تجویز می شد.

 

مهندس زمانی راد ادامه داد: از دیگر اقدامات غیرقانونی این مرکز ویزیت مراجعین برای درمان بیماری ها و دخالت در امور درمان بوده است.این مرکز غیرمجاز فاقد تابلو بود.

 

وی یادآور شد:کلیه داروهای این مرکز جمع آوری و برای اقدامات قضایی به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی منتقل شد و محل پلمپ گردید.

 

مهندس زمانی راد در خاتمه به همشهریان گرامی توصیه داشت:متأسفانه در باور مردم استفاده از داروهای گیاهی مضرر نیستند،جا افتاده است در صوریتکه استفاده نابجای این گیاهان دارویی  بدون تجویز پزشک معالج می تواند عوارض جبران ناپذیری را بدنبال داشته باشد.

 

این اقدام در دوشنبه شب 18 آبان ماه 98 با حضور مأموران نیروی انتظامی و کارشناسان معاونت های درمان،غذا و دارو و کارشناس حقوقی دانشگاه علوم پزشکی دزفول صورت پذیرفت.

 

 


١٣:١٤ - 1398/08/20    /    شماره : ٩٢٣٤    /    تعداد نمایش : ١٧٥خروج