چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

قرارگاه دارو و ملزومات پزشکی تشکیل شد

  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: قرارگاه دارو و ملزومات پزشکی با حضور دکتر پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول در معاونت غذا و دارو تشکیل گردید.

به گزارش  روابط عمومی معاونت غذا و دارو،داود سلمانپور،اظهار داشت:این قرارگاه با دستور شخص وزیر بهداشت،دکتر نمکی در تابستان امسال کلیک خورد.هدف از تشکیل این قرارگاه بررسی مشکلات دارویی و چگونگی تأمین،توزیع و نظارت علمی بر مصرف دارو در شرایط تحریم و کمبود دارو در کشور می باشد.

مقام ارشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول تأکید کرد:نشست های این قرارگاه از حوزه تئوری خارج شده و ماهیت عملیاتی دارد و تأمین داروهای حیاتی بخصوص داروهای بیماران خاص، شیمی درمانی، بیمارستانی و تخصصی از دغدغه های این قرارگاه می باشد.

معاون غذا و دارو دزفول افزود:جهت صرفه جویی و مصرف بهینه داروهای پرهزینه و پرمصرف در بیمارستان بزرگ دزفول(دکتر گنجویان) پروتکال علمی اجرایی شده است.

دکتر سلمانپور ادامه داد:در این پروتکال فرایند تک نسخه پیچی برای تمامی بیماران انجام می شود که این عمل سبب صرفه جویی در هزینه های بیمار و عدم مصرف بی رویه دارو در بیمارستان می شود.

معاون غذا و دارو بیان داشت:بزودی این پروتکال موفق داروی بیمارستانی در کلیه بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی دزفول اجرایی خواهد شد.

وی افزود:در خصوص پرداخت معوقات شرکت های پخش دارو و ملزومات پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی دزفول برنامه ریزی های لازم و تصمیمات اجرایی اتخاذ گردیده است.

در خاتمه دکتر سلمانپور یادآور شد:این قرارگاه بصورت استانی در مرکز استان خوزستان و با حضور مسئولین استانی برگزار می شود ولی به دلیل حساسیت موضوع این قرارگاه دارویی در دانشگاه علوم پزشکی دزفول تشکیل شده است.

این قرارگاه با حضور ریاست دانشگاه و معاونان غذا و دارو،بهداشت،درمان و توسعه منابع انسانی و مدیران بازرسی،حراست،دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین رؤسای بیمارستان های دانشگاه و شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های شوش و گتوند در روز شنبه 16 آذر 98 در سالن اجتماعات آفتاب معاونت غذا و دارو برگزار شد.

١٣:١٦ - دوشنبه ٢ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٩٤١٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٣خروج