چاپ        ارسال به دوست

مديردارو،فراورده های بيولوژيک و مواد معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

دوره آموزش اطلاعات دارویی در مدارس برگزار شد

مدیر دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:دوره آموزش عمومی آنتی بیوتیک ها،مصرف منطقی دارو و راههای شناخت کالاهای قاچاق در برخی از مدارس شهرستان دزفول برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو،ندا محمدسعید،اظهار داشت:دوره های آموزشی در خصوص آنتی بیوتیک ها و دیگر مباحث اساسی در زمینه مصرف منطقی دارو،باید و نبایدهای عطاری ها، داروهای گیاهی و همچنین راههای شناخت کالاهای قاچاق سلامت محور در سه دبیرستان دوره اول دخترانه شهرستان دزفول برگزار شد.

 

دکتر محمدسعید افزود:هدف از برگزاری این دوره های آموزشی افزایش سطح آگاهی عمومی و فرهنگ سازی برای نوجوانان در خصوص آشنایی با خطرات ناشی از مصرف بی رویه و خودسرانه داروها و بخصوص داروهای آنتی بیوتیک می باشد.

 

وی افزود:مضرات برخی از داروهای گیاهی و دمنوش ها و همچنین بررسی سیب سلامت و کد اصالت کالا و نیز خطرات ناشی از تهیه و مصرف داروها و مکملهای قاچاق، آموزش و مطالب ارزنده ای ارائه گردید.

 

در پایان مدیر دارویی دانشگاه دزفول گفت:در خصوص اهمیت سامانه 190سازمان غذا و دارو و نوع فعالیت آن به دانش آموزان آموزش داده شد. این سامانه در ساعات اداری آماده پاسخگویی به مشکلات و کمبودهای دارویی شهروندان محترم می باشد.

 

این دوره های آموزشی برای دانش آموزان دبیرستان های دخترانه دور اول الغدیر کوی طالقانی دزفول (دوشنبه 4 آذرماه)،ذرت کار شمس آباد (یکشنبه 10 آذرماه) و هفت تیر دزفول (شنبه 30 آذرماه) توسط سارا حسین زاده کارشناس دارویی معاونت غذا و دارو ارائه گردید.

 

 


١٠:١٦ - دوشنبه ٩ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٩٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٤خروج