چاپ        ارسال به دوست

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

نخستین دوره ضمن خدمت برای مربیان بهداشت برگزار شد

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: برای اولین بار دوره ضمن خدمت برای مربیان بهداشت مدارس ابتدایی شهرستان دزفول با همکاری معاونت غذا و دارو برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وبدا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،مسعود زمانی راد،ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار بزرگ اسلام،سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت:این دوره آموزشی از مصوبات کارگروه مشترک معاونت غذا و دارو و اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول می باشد که در جهت ارتقای سطح علمی مربیان و رابطین بهداشت مدارس مقاطع ابتدایی در زمینه آشنایی با مسائل حوزه دارو تشکیل شده است. 

 

دکتر داود سلمانپور معاون غذا و دارو در جمع رابطین بهداشت مدارس عنوان کرد:شما مربیان عزیز بعنوان پل ارتباطی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و دانش آموزان برای انعکاس موضوعات مهم حوزه سلامت می باشید و می بایست با فراگیری مطالب و موضوعات بروز حوزه سلامت و انعکاس آن به دانش آموزان سطح کمی و کیفی آنها را ارتقاء بخشید.

 

وی در ادامه افزود:دارو یک کالای بسیار استراتژی و حساس می باشد و مصرف آن در جامعه فراگیر شده است باید آموزش های لازم در خصوص مصرف منطقی دارو به دانش آموزان ارائه گردد.

 

دکتر سلمانپور گفت:در سالهای اخیر مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها افزایش یافته و این امر باعث کم اثر شدن آن در مداوای بیماریهای عفونی شده است.این موضوع تهدیدی برای سلامت افراد جامعه در آینده می باشد.

 

در پایان معاون غذا و دارو تأکید کرد:باید به دانش آموزان آموخت که برخی از گیاهان دارویی و دمنوش ها بر خلاف تصور عموم مردم،عوارض دارند و بدون مشورت با پزشک مصرف نشود. چراکه برخی از آنها در آینده باعث بروز مشکلات گوارشی و سایر بیماری های غیرواگیر می شوند.

 

این دوره آموزشی توسط دکتر سلمانپور معاون غذا و دارو و با استقبال خوب رابطین بهداشت مدارس ابتدایی شهرستان دزفول در روز شنبه 14دیماه سال 98 در مرکز ضمن خدمت اداره آموزش و پرورش برگزار گردید. 


١٢:١١ - دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٩٤٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٦خروج