چاپ        ارسال به دوست

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

جشن شیر برگزار شد

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:طرح توزیع شیر رایگان در مدارس با حضور مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول و نمایندگان معاونت غذا و دارو بطور رسمی اجرایی شد.

 

به گزارش خبرنگار وبدا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،مسعود زمانی راد،ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار بزرگ اسلام،سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: با به صدا درآوردند زنگ شیر توسط عبدالمحمد جرجانی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول بطور رسمی طرح توزیع شیر رایگان در مدارس با حضور مسئولین اداره آموزش و پرورش این شهرستان،استان و نمایندگان معاونت غذا و دارو آغاز شد.

 

مهندس غلامرضا مهشاد مدیر غذا دانشگاه علوم پزشکی دزفول در جمع دانش آموزان بیان داشت:شیر یکی از مواد غذایی است که در تمام سنین، مصرف آن توصیه می شود و نقش مهم و بسزایی در سلامتی و پیشگیری از بسیاری بیماریها دارد.

 

وی افزود: رشد استخوانی افراد تا سن 30 سالگی می باشد و مصرف روزانه 2 الی 3 واحد لبنیات و شیر، بخصوص برای دانش آموزان عزیز توصیه می شود.

 

وی گفت:در حال حاضر پوکی استخوان و نیز پوسیدگی دندان در میان رده های سنی مختلف جامعه شیوع زیادی پیدا کرده است که یکی از دلایل آن عدم مصرف لبنیات بویژه شیر است.

 

وی در پاسخ به شایعات اخیر در خصوص آلودگی شیرهای پاستوریزه اعلام کرد:بر اساس گزارش رسمی مسئولین سازمان غذا و داروی کشور در این خصوص هیچ گونه موردی دال بر آلودگی این فراورده مهم و حساس در کلیه فرایندهای تولید و توزیع آن مشاهده نشده است.

 

وی افزود:کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی در سرتاسر کشور با حساسیت بالا، کلیه محصولات غذایی و آشامیدنی و بویژه شیر مدارس را کنترل و پایش می نمایند.

 

در خاتمه مدیر غذا به کلیه همشهریان عزیز توصیه کرد:مشاهده هرگونه تخلف و عدم رعایت بهداشت محصولات لبنی و سایر محصولات خوارکی و آشامیدنی در سطح بازار را به نزدیک ترین مراکز بهداشتی و یا به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول در محل سابق بیمارستان افشار اطلاع نمائید.

 

این جشن با حضور رئیس و معاونان اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول و نمایندگان معاونت غذا و دارو در روز سه شنبه یکم بهمن ماه 98 در مدرسه ابتدایی دور دوم پسرانه شهید راجی دزفول برگزار شد. 


١٣:١١ - چهارشنبه ٢ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٩٥٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٦خروج