صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

محلول ضدعفونی کننده وین اکساید غیرمجاز است

مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد:محلول ضدعفونی کننده محیط و دست با نام تجاری وین اکساید تولید شرکت شمیم سبزماندگار تقلبی و غیرقابل استفاده است.

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو،مسعود زمانی راد،اظهار داشت:شماره پروانه بهداشتی مندرج بر محصول محلول ضدعفونی کننده محیط و دست با شماره پروانه ساخت 45/1260 و نام تجاری وین اکساید تولید شرکت شمیم سبزماندگار مربوط به فرآورده مایع گندزدا بر پایه پراکسی استیک اسید 15 درجه بعنوان گندزدای سطوح کارخانجات صنایع غذایی متعلق به شرکت صنایع شیمیایی ایمن بهدار هیرکان استان گلستان با نام تجاری اکسیدین می باشد.

مهندس زمانی راد افزود:بر اساس ابلاغ سازمان غذا و داروی کشور این محلول ضدعفونی کننده جعلی و تقلبی می باشد و استفاده از آن برای سطوح و دست غیرمجاز است.

وی تأکید کرد:توزیع و فروش این محصول غیرقانونی است و با شخص خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

وی یادآور شد:در صورت مشاهده هرگونه تخلف از تهیه و توزیع این محصول در سطح بازار به بازرسان معاونت های بهداشت، غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اطلاع داده و یا با شماره تلفن 42530720 تماس حاصل شود.

در خاتمه مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو به شهروندان محترم توصیه داشت:با شیوع و گسترش کروناویروس و نیاز مردم به محلول های ضدعفونی کننده،برای جلوگیری از افراد سودجو،در هنگام خرید محصولات سلامت محور بویژه موادخوارکی،بهداشتی و آرایشی به برچسب سیب سلامت (آرم سازمان غذا و دارو) بر روی محصول توجه شود.  

 


١٠:١٣ - 1398/12/27    /    شماره : ٩٨٣٣    /    تعداد نمایش : ١٧٨خروج